4 Kasım 2013 Pazartesi

Film: Amour - Michael Haneke

Merhaba canlar,

Haftasonunu sinema açısından zengin geçirdim ve tabi ki çok mutluyum :)

Amour (Aşk) vizyonda olduğu sırada zaman bulup gidemediğim ama çok merak ettiğim bir filmdi. Nihayet fırsat bulup izleyebildim. İçim burkularak, gözlerim dolarak izledim ve çok beğendim. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.
Yönetmen: Michael Haneke
Oyuncular: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert
Tür: Dram
Ülke: Fransa, Almanya, Avusturya
Vizyon Tarihi: 28 Aralık 2012 (2sa07dk)

Özet: 

80' lerinde emekli ve eğitimli iki müzik öğretmeni olan Georges ve Anne, ilerlemiş yaşlarına rağmen geride kalan ömürlerini huzur ve mutluluk içerisinde geçiren bir çifttir. Ayrıca kendileri gibi müzisyen olan kızları Eva Avrupa'da onlarda uzakta ailesiyle yaşamaktadır. 
Yaşlı çiftin sakin hayatı bir gün Anne'nin kriz geçirip, boyundan aşağısının felç olması ile altüst olur. Georges sevgili karısına elinden geldiğince iyi bakar ama onun da yapabilecekleri sınırlıdır. Üstelik Anne'nin durumu git gide kötüleşmektedir. Georges çareyi en sonunda iki ayrı hemşire tutmakta bulur. Şimdi onca yıla yayılmış olan evlilikleri, bir kez daha bağlılık sınavı verecektir. 
Usta yönetmen Michael Haneke'nin son filmi olan yarı otobiyografik yapımın başrollerini Jean-Louis Trintignant ve Emmanuelle Riva paylaşıyor. 2012 Cannes Film Festivali'nden Altın palmiye ile dönen film baş yapıtlar arasında gösteriliyor.


Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...